Umělý semiš (známý také jako alcantara) vyčistíte podobně jako pravý semiš, při čištění však používejte pouze speciální přípravky určené na tento materiál. 

Na úvod zbořme jeden z největších mýtů: alcantara NENÍ kůže! Přestože se velmi často alcantara (či Dinamica, jak ji někteří výrobci zejména v Německu označují) zaměňuje s broušenou kůží, nejedná se o stejný materiál! Alcantara je syntetická tkanina, jde v podstatě o speciální druh mikrovlákna, jehož údržba je o něco náročnější, než je tomu u ostatních typů textilie. Odměnou uživateli je však krásný, luxusní potah, který při správné údržbě může vydržet řadu let.

U alcantary je důležitý zejména správný postup údržby a prevence jejího znečištění. Čištění alcantary je totiž o něco náročnější, než u ostatních běžných tkanin a čalounění. U alcantary hrozí mnohem víc mechanické poškození než u běžného mikrovlákna.

Prevence znečištění je nejlepším způsobem údržby alcantary. Pravidelné vysávání a vyhýbání se skvrnám je tedy tou nejlepší metodou, jak udržet alcantaru dlouho hebkou na dotek i krásnou a luxusní na pohled.

Alcantara je syntetický materiál, využívaný nejen v nábytkářském a oděvním průmyslu, ale také v průmyslu automobilovém. Používá se jako potahový materiál především u luxusních značek aut. Alcantara je složená z ultratenkých polyesterových vláken, laminovaných polyuretanem.

Na dotek i vzhledem látka připomíná broušenou (semišovou) kůži. Oproti té má však lepší vlastnosti. Mezi hlavní výhody alcantary patří její odolnost, vzdušnost, prodyšnost, ohebnost a nemačkavost.

Jsme specialisté na ruční čištění alcantary. U nás v Čistícím servisu M+M máme zkušenosti jak s alcantarou na pohovce, křesle, tak ve vozidle.

TOPlist

čištění jihlava, čištění sedaček jihlava, čištění koberců jihlava, čištění nábytku jihlava, čištění pelhřimov, čištění sedaček pelhřimov, čištění koberců pelhřimov, čištění nábytku pelhřimov / Majitelka: Zdeňka Maurerová, Starý Pelhřimov 4, 393 01 Pelhřimov / IČ 86877992 - Neplátce DPH